Taliansky Envimobile tréning | Strom života

Taliansky Envimobile tréning

V poradí už druhý medzinárodný tréning sa konal v dňoch 13. – 17. apríla v talianskej Florencii – kolíske renesancie a talianskych klasikov. Veľmi milými a ochotnými hostiteľmi boli Luciano Massetti a Francesca Ugolini z biometeorologického inštitútu IBIMET – CNR, ktorý je talianskym partnerom projektu Envimobile.


Privítanie účastníkov a niektoré časti programu prebiehali priamo v centre mesta, v observatóriu Leonarda Ximenesa z roku 1756. Ostatné programové bloky prebiehali v prednáškovej miestnosti vedeckého a vzdelávacieho Campusu CNR, v okrajovej časti mesta. Naši slovenskí lektori, Jozef Kahan a Adriana Kováčová, spolu s Juanom Diegom Lopezom Giraldom zo Španielska, päť dní školili dvadsiatku učiteľov a pracovníkov s mládežou. Prezentácie a workshopy, zamerané na tvorbu metodických materiálov, boli poprepletané živými diskusiami a výmenou skúseností z praxe. Účastníci, okrem iných praktických cvičení, navrhovali aj dizajn verejného miesta, vybraného mestského parku v neďalekom mestečku.

Podrobnejšie sme rozoberali aj tvorbu podkladov pre mobilnú aplikáciu. Máme už jasnú predstavu o základnej grafike, vydefinovanú funkčnosť a pomaly sa začína napĺňať aj databáza testových otázok. Navyše, v rámci prechádzok po slnečnej Florencii, sme pre Vás dohadovali aj ďalšie možnosti spolupráce. Viete si predstaviť, že by ste sa cez skype skontaktovali s talianskym vedcom z biometeorologického inštitútu a s ním, v rámci Klubu Stromu života, zrealizovali vlastné laboratórne práce alebo prednášku? Dá sa to. Nepotrebujete ani vedieť po taliansky, stačí Vám angličtina. Čo vy na to?

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory