Čistenie Malého Dunaja 2015 | Strom života

Čistenie Malého Dunaja 2015

Strom života zorganizoval v poradí už štvrtý ročník čistenia koryta Malého Dunaja v rámci podujatia Naše Mesto, ktoré organizuje Nadácia Pontis. Podujatia firemného dobrovoľníctva sa tento rok zúčastnilo 50 dobrovoľníkov z firiem a z radov verejnosti. Počas dvojdennej upratovacej akcie sa podarilo vytiahnuť z vody približne 5 metrov kubických odpadu.


Čistenia koryta Malého Dunaja sa v prvý deň akcie (12.6.) zúčastnilo 31 a druhý deň (13.6.) 19 dobrovoľníkov. Množstvo odpadu v rieke sa aj tento rok, v porovnaní s minulým, mierne zmenšilo, čo je dobrým znakom, že takéto dobrovoľnícke podujatie má zmysel. Odpad, ktorý sa nachádza v rieke a na brehoch, sa do rieky naplavil z hlavného mesta, alebo bol do rieky vyhodený nezodpovednými občanmi žijúcimi blízko vody. Medzi kuriozty, ktoré bolo možné tento rok vytiahnuť z vody patria: plot, sud s olejom, ruksaky, a niekoľko pneumatík.

Ďakujeme ešte raz všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa zúčastnili akcie, Nadácii Pontis a Petrovi Petríkovi z Novej Dedinky (splavma.sk) za zabezpečenie lodiek a likvidáciu odpadu.

Ako sa nám tento rok darilo si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

 

 

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory