Tábor “Cesta za tajomstvom Španej Doliny” | Strom života

Tábor “Cesta za tajomstvom Španej Doliny”

Úvodný tábor Metodiky NTC v Španej Doline sa konal od 24. do 28. augusta 2015. Jedinečným spôsobom ukončil letné prázdniny a potešil telo aj dušu malých aj veľkých táborníkov. Atmosféra bola vynikajúca a všetci si odniesli množstvo nezabudnuteľných zážitkov. 


Prvý deň tábora privítala Špania Dolina  deti a ich rodičov nádherným počasím a vzájomné zoznámenie a predstavenie programu išlo ako po masle. Nasledovalo rozdelenie do tímov a prvé aktivity Metodiky Nikola Tesla centrum zamerané na rozvoj funkčného myslenia prostredníctvom hry so slovami.

Popoludní sa deti zoznámili so Špaňou Dolinou prostredníctvom prechádzky po náučnom chodníku a históriu medi im v priestoroch Banského múzea v centre obce pútavo priblížil člen Baníckeho bratstva Herrengrund – Dr. Andrej Sitár.
Utorok začal rozcvičkou s loptou a nasledovali NTC hry zamerané na pamäťové techniky a precvičenie prstov drôtovaním pod vedením skúsenej lektorky Katky.

Po výdatnom obede sa táborníci vydali po stopách starodávneho banského vodovodu ktorý od 15. storočia zásoboval špaňodolinské bane vodou. Keďže bola reč o vode, vďaka dažďu nikto neostal suchý ;).

V stredu na Španiu Dolinu opäť zasvietilo slnko a ráno, hneď po loptových hrách a NTC aktivitách si deti začali chystať vybavenie pre banícku olympiádu (spolu s brnením pre vodný súboj), ktorá sa konala nasledujúci deň. Pre tento účel bolo pripravených 200 balónikov s vodou.

Po obede táborníci dobyli vrchol Pánskeho dielu a cestou naplnili brušká zrelými černicami. Z vytúženého vrcholu sa spustil každý po svojom 🙂

Prišiel očakávaný deň Baníckej olympiády ktorej predchádzala ranná rozcvička a hry NTC zamerané dnes na hľadanie skrytých odpovedí. Každý táborník si s Katkinou asistenciou vlastnoručne vyrobil hlinený hrnček, dokončil prípravy na vodný súboj a olympiáda mohla začať.
Nasledovala opekačka a jednotlivé disciplíny baníckej olympiády. Za odmenu všetci športovci získali zdravú sladkú odmenu v podobe Milinkinej raw torty.

     

Zlatým klincom programu olympiády bol “vodný súboj”. Kritériom víťazstva bolo zostať  suchý… 🙂

Pred začatím súboja… V priebehu súboja… Po súboji…

Posledný deň tábora začal “rozcvičkou zmyslov” a NTC aktivitou “záhadných príbehov. Po obede si táborníci zahrali “NTC človeče” a pustili sa do hľadania indícií strateného pokladu Herrengrundu po celej dedine. Nakoniec ho našli v Cisárskej štôlni a spolu s rodičmi si na ďalšej Milinkinej raw pochúťke zamlsali počas odovzdávania diplomov.

Ďakujeme všetkým zúčastneným NTC táborníkom za skvelý týždeň plný zážitkov vo výbornej partii. Tiež Stromu života, obci Špania Dolina a penziónu Klopačka za pomoc a výborné služby ktoré táboru poskytli.

Ako vedúcich tábora, nás najviac potešili hlášky typu: “na žiadny iný tábor už nepôjdem… len na váš” a preto s chuťou a nadšením už teraz pripravujeme budúci rok.

Za tím FanTao: Mimi a Miloš

 

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory