Vyhodnotenie súťaže Týždeň pre vodu 2016 | Strom života

Vyhodnotenie súťaže Týždeň pre vodu 2016

Na planéte Kvapka sa zišli asi všetci občania mesta a ja som začala rozprávať: „Dobrý deň, náš klub vodných odborníkov priletel na vašu planétu, aby sme vás oboznámili s vodou. Ako prvé vám chcem povedať, že voda nie je nebezpečná a nemusíte sa jej báť.” Takto napríklad uviedli jednu zo súťažných úloh Bobríci z Lozorna…


Do šiesteho ročníka obľúbenej súťaže Týždeň pre vodu sa zapojilo 27 Klubov Stromu života, ktorých členovia spoločnými silami riešili úlohy v dvoch úrovniach náročnosti.

V prvej úrovni, väčšinou tí mladší stromáci, riešili vodné sudoku, výtvarnou technikou znázorňovali básničku o vode pre svojho nepočujúceho kamaráta, pozorovali účinok soli na ľad a určovali ba dokonca vymýšľali povolania súvisiace s vodou, ktoré pomáhali planéte Kvapka.

Slovenské vodné „naj“ zisťovali stromáci v druhej úrovni náročnosti. Lúštili tajničku a snažili sa utopiť citrón. Výsledky samozrejme bolo treba patrične vysvetliť. Aquapis lokálneho vodného toku či nádrže spracovali v rôznych zaujímavých podobách. Aké odborné organizácie sa na Slovensku venujú vode? Aj toto sa našim súťažiacim podarilo zistiť v rámci predposlednej úlohy.

Všetky Kluby už tradične v rámci úlohy „Vodníci“ vyčistili alebo aj upravili okolie vodného toku, prameňa či studničky v ich blízkom okolí.

Výhercami tohtoročnej súťaže Týždeň pre vodu sú:

1. úroveň náročnosti:
1. miesto Klub Ekomoment z Fričoviec
2. miesto Klub Raj z Dobšinnej
3. miesto Klub Žitava z Bešeňova

2. úroveň náročnosti:
1. miesto Klub Opál z Červenice
2. miesto Klub Lamačské sovy z Bratislavy
3. miesto Klub Snežienky z Popradu

Výhercom srdečne blahoželáme!
Niektoré z prác si môžete pozrieť v nasledujúcich videách.
Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory