Workshop na tému biodiverzita | Strom života

Workshop na tému biodiverzita

Stromáci 8.-9.4. zavítali do Topoľčianok, kde sa konal seminár “Sme na jednej lodi”. Ubytovaní sme boli priamo na zámku, pričom uvítacieho slova sa ujal starosta obce. Ďalej nasledovala prehliadka žrebčína a miestneho múzea. Poobede nás čakal výlet za zubrami a beseda s lesníkom.


Praktické zručnosti sme si precvičili pri riešení úloh v zámockom parku. Našou úlohou bolo vykonať rozbor vody z jazierka, určovať stromy, merať hluk, koncentráciu CO, teplotu a vlhkosť vzduchu a to na rôznych stanoviskách. A len čo sa zotmelo, vybrali sme sa pátrať po netopieroch.

Druhý deň workshopu začínal skupinovými prejavmi a pred obedom sme stihli ešte navštíviť včelára a ochutnať rôzne včelie produkty.

Napriek tomu, že počasie bolo premenlivé, stále nám prialo. Žiadny hustý dážď alebo búrka našu výpravu za miestnou biodiverzitou neohrozili.

 Návšteva žrebčína
     
 Zubry sa kŕmia  Beseda s lesníkom

 

   
 Merania v zámockom parku  Návšteva včelára
   
 Kvitnúca magnólia

Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory