Celoslovenské stretnutie Envitalentov | Strom života

Celoslovenské stretnutie Envitalentov

Aj tohtoročný máj priniesol celoslovenské stretnutie Envitalentov, podujatie, na ktorom sa stretli šikovní stromáci so záujmom o prírodu. Dvojdňové stretnutie sa tentoraz uskutočnilo v príjemnom prostredí Trenčianskych Teplíc.


Druhý ročník sme odštartovali na dominante celého Považia – na Trenčianskom hrade. Po oboznámení sa s jeho históriou nasledoval v Tepliciach hlavný bod programu – prezentácie výskumných prác detí, ktoré sa zapojili do 2. ročníka súťaže Envitalent výskumník. Ich témy boli pestré a týkali sa všetkých oblastí prírody: zvierat, rastlín, ovzdušia, vody aj pôdy. Bloky prezentácií striedali hry zamerané na prírodu, pri ktorých si deti oddýchli, zabavili sa, či dozvedeli niečo nové. Večer nás čakala vychádzka do kúpeľného parku, kde sme s ultrazvukovým detektorom Batscanner, hľadali a rozlišovali netopiere lietajúce okolo nás. Na druhý deň sme absolvovali náučný chodník na Klepáč, najvyšší vrch v okolí Trenčianskych Teplíc. Ako čerešničku na záver stretnutia sme si nechali ocenenie najúspešnejších výskumníkov v jednotlivých kategóriách.

A čo na súťaž a samotné stretnutie hovoria jeho účastníci odhalí nasledujúce video:

Súťaže Envitalent a Envitalent výskumník budú prebiehať v ďalšom školskom roku už tretím ročníkom, a my veríme, že sa opäť nájde množstvo detí, ktoré ukážu, že majú veľmi dobré vedomosti o prírode, sú pozorné pri plnení rôznorodých úloh a neboja sa skúmať svet okolo seba.


  Aktivita  je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“,  ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.   

 

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory