Motivujte mladých ľudí, aby pozitívne menili seba a svoje okolie | Strom života

Motivujte mladých ľudí, aby pozitívne menili seba a svoje okolie

Aká bude budúcnosť našej krajiny záleží od toho, akí ľudia tu budú žiť a kto ju bude viesť. Našu budúcnosť môžeme ovplyvniť už teraz, keď si vychováme mladých ľudí, ktorým záleží na svojom osobnom rozvoji a zlepšovaní svojho okolia. Predstavujeme vám Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburgu, ktorá v rámci vzdelávacieho programu pomáha mladým ľuďom vo veku 14 až 24 rokov zlepšovať seba a svoju komunitu.


Talent, dobrovoľníctvo, šport a dobrodružstvo
Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu (The Duke of Edinburgh’s International Award, skrátene DofE), je zameraná na komplexný rozvoj osobnosti mládeže, ktorú podporil aj prezident Andrej Kiska. Kľúčom k rozvoju je talent, dobrovoľnícka práca, športové aktivity a expedícia za dobrodružstvom. Svoje aktivity realizuje po celom svete presne 60 rokov a počas tohto výročia sa pripája k programu aj Slovensko. Strom života pri tom nemôže chýbať. Stromáci sa zapojili už do pilotného ročníka DofE a realizovali program na Metodovej v Bratislave. Teraz sa do projektu môže zapojiť celé Slovensko!

Buďte viac ako učiteľ
Je pre vás motivácia byť mentorom pre budúceho lídra komunity, krajiny, možno svetového lídra? Každý líder, či už na lokálnej alebo svetovej úrovni, je dôležitý. Pomôžte mu nájsť svoj talent, sebadôveru a vízie, sledovať jeho rast a zmeny. Váš žiak si sám zvolí svoje ciele rozvoja a vy budete jeho mentorom. Ciele nemajú byť ľahko zvládnuteľné, zároveň ale ani náročné natoľko, aby odradili od ich dosiahnutia. Ako mentor budete zaznamenávať pokrok žiaka pri plnení stanovených cieľov. Na záver programu získajú účastníci certifikát s celosvetovou platnosťou. Ten môže byť vstupnou bránou na univerzity, alebo na pohovor u budúceho zamestnávateľa. Náročnosť si zvolí samotný žiak a vyberie si bronzovú, striebornú, alebo zlatú úroveň.
DOfE je cesta, ako pomáhať svojim žiakom k pozitívnym zmenám – osobným a spoločenským. Nech sú sami zmenou, ktorú chcú/chceme vidieť.

Ideme do toho!
Ak chcete realizovať program Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburgu na svojej škole, musíte byť členmi niektorej z licencovaných organizácií (napr. Stromu života) a absolvovať školenie, ktoré vás prevedie celým programom. Školenia v Trenčíne, Banskej Bystrici, Nitre a Ružomberku vám dajú odpovede na otázky o programe, zároveň vás zaškolia za vedúceho programu, alebo školiteľa/hodnotiteľa dobrodružných exkurzií.
Ak ste členom Stromu života, na školenie sa prihlasujte cez stromácky formulár na adrese http://goo.gl/forms/KeDCvT2WWaC7odw82 a ušetríte až 60% ceny školenia. Bežná cena 25 eur sa vám zníži na poplatok 10 eur. Ďalšie informácie získate u koordinátora projektu Davida Turčániho na [email protected].

 • Školenie Vedúcich programu v Trenčíne
  od 27.6.2016, 9:00 do 28.6.2016, 17:30
 • Školenie Vedúcich programu v Košiciach
  od 27.6.2016, 9:00 do 28.6.2016, 17:30
 • Školenie Vedúcich programu v Nitre
  od 9.9.2016, 9:00 do 10.9.2016, 17:30
 • Školenie Hodnotiteľov Dobrodružných expedícií v Nitre
  od 22.9.2016, 9:00 do 23.9.2016, 17:30
 • Školenie Vedúcich programu v Ružomberku
  od 23.9.2016, 9:00 do 24.9.2016, 17:30
 • Školenie Hodnotiteľov Dobrodružných expedícií v Ružomberku
  od 28.10.2016, 9:00 do 29.10.2016, 17:30

Webové stránky DofE:
http://www.dofe.sk/, http://www.intaward.org/

Podrobné informácie o školeniach nájdete aj na:
http://www.dofe.sk/sk/skolenia/

Čítajte aj:
Prezident diskutoval so stromákmi a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu pre vás


Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory