Chceš byť súčasťou ŠEK-u? | Strom života

Chceš byť súčasťou ŠEK-u?

ŠEK (alebo Študentský environmentálny klub) je náš nový program otvorený pre každého so záujmom o prírodu vo veku medzi 14 až 24 rokov. ŠEK ti prináša možnosť spoznávať prírodu, aktívne ju chrániť a zároveň získať Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu.


Ako na to?

1. krok – prijmi rozhodnutie

Členstvo v Klube treba považovať za dlhodobé rozhodnutie. Minimálna dĺžka požadovanej spolupráce je 6 mesiacov. Dobre si rozmysli, akým spôsobom sa chceš do ŠEK-u zapojiť. Na výber máš 2 možnosti – členstvo v klube bez záujmu o získanie medzinárodnej ceny a členstvo v klube so záujmom získať medzinárodnú cenu (program DofE). Ak si vyberieš prvú možnosť, budeš nám pomáhať mapovať chránené krajinné oblasti Slovenska a ak si zvolíš druhú možnosť, tak navyše si stanovíš 3 ciele (aký talent chceš rozvíjať, akému športu sa budeš venovať a ako dokážeš dobrovoľnícky pomôcť) a zúčastníš sa dobrodružnej expedície.  Určite ti odporúčame vybrať si členstvo v ŠEK-u spoločne s programom DofE. Program ti predstavíme, pomôžeme ti stanoviť ciele a budeme ťa celým programom sprevádzať. V prípade, že sa nevieš rozhodnúť, rád ti poradí David na [email protected]. Viac informácií o programe DofE nájdeš aj tu.

2. krok – zaregistruj sa

Na stránke http://goo.gl/forms/wdrmTKMswtszLx2D3 sa nachádza jednoduchý formulár, ktorý ti celý proces zjednoduší. Podľa toho, ako si sa rozhodol v kroku 1, vyplň jednotlivé polia. Ak by si sa niekde pomýlil, nevadí. Ozveme sa ti a registráciu spoločne dotiahneme do konca. V prípade, že sa zapojíš aj do programu DofE, formulár ťa presmeruje na potvrdenie tvojho veku. Účastníci do 18 rokov potrebujú súhlas rodiča/zákonného zástupcu a preto je potrebné, aby si vyplnil aj meno a adresu rodiča/zákonného zástupcu, telefónne číslo a e-mail.

3. krok – potvrdenie registrácie a úhrada členského

Podľa údajov, ktoré si vypísal v registračnom formulári, vyplníme za teba oficiálnu prihlášku a tú ti zašleme na email. Prihlášku je potrebné vytlačiť a podpísať (v prípade, že máš do 18 rokov vyžaduje sa aj podpis rodiča/zákonného zástupcu). Podpísanú prihlášku je potrebné zaslať na adresu Strom života, Trnavská cesta 7, 831 04 Bratislava.
Záujemcovia do 19 rokov majú členské zdarma. Pre ostatných (do 24 rokov) je členský poplatok 1,50 € / rok. Členský príspevok je možné uhradiť v hotovosti v Kancelárii SŽ, poštovou poukážkou alebo prevodom na číslo účtu 2622107100/1100 (Tatrabanka, a.s.), IBAN: SK3911000000002622107100, SWIFT/BIC: TATRSKBX. Do správy pre prijímateľa uveď svoje priezvisko.

Oficiálna registrácia začne 29.8.2016. Ak si nedočkavý, môžeš sa registrovať už teraz. Do konca augusta ti ďalšími článkami predstavíme činnosť v ŠEK-u podrobnejšie.

Tešíme sa na teba!

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory