Kremnický super workshop | Strom života

Kremnický super workshop

Čierna mačka, skúpa pani s prasačou hlavou, tri strigy, vodník, majster zo zámku a super obor ožili v piatok a sobotu, 14. a 15. októbra, na Kremnickom workshope. Super workshop bol naozaj super!


Deti z Klubov Stromu života mali za úlohu, bádaním v uličkách starobylej Kremnice, objaviť povestných (super) hrdinov a obludy. Potom v škole úžitkového výtvarníctva sa im podarilo vymyslieť a nakresliť niekoľko vtipných a akčných komiksov, z hliny vymodelovať niekoľko super hrdinov a oblúd, v šperkárskej dielni vyrobiť čarovný prsteň, následne z dreva zhotoviť kremnické domčeky a nakoniec pomocou horúcich ohnivých jazykov kováčskej pece vytvoriť doslova umelecké superhrdinské náčinia.

Vďaka tomuto workshopu si deti vyskúšali prácu umeleckého remeselníka a dobrodružného objaviteľa a preverili si svoju trpezlivosť i kreativitu. Výrobky všetkých detí boli  počas slávnostného vyhodnotenia workshopu vystavené a prezentované v aule školy. Každý z výrobkov bol originálny a vypovedal o šikovnosti jeho autora. Počas krátkych dvoch dní sa deti naučili základným technikám jednotlivých remesiel a odniesli si svoj výučný list remesla drevárskeho, hrnčiarskeho, kováčskeho, maliarskeho a šperkárskeho.

Za pomoc pri organizovaní workshopu ďakujeme škole úžitkového výtvarníctva v Kremnici a to špeciálne pani riaditeľke Kataríne Luptákovej a super lektorom Jurajovi Cinkaničovi, Michaele Dankovej, Andrei Rolkovej a Jánovi Arendárikovi. Veríme, že všetci účastníci workshopu našli nové inšpirácie a množstvo rád, ktoré určite využijú aj v budúcnosti.

Tešíme sa na najbližší super workshop.


Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory