Workshop – Aktívny ochranca prírody II. | Strom života

Workshop – Aktívny ochranca prírody II.

CHKO Kysuce privíta účastníkov štvrtého workshopu Študentského environmentálneho klubu. Stromáci sa najbližšie stretnú v Lazoch pod Makytou 26. až 28.mája 2017. Naučia sa, ako stráviť deň a noc lese, plánovať trasu, orientovať sa v teréne bez GPS a pripraviť si chutný obed na táborovom ohni. Seminár ako vyšitý pred expedíciou Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu.


Mesiac máj svojím príjemným počasím láka čoraz viac ľudí von do prírody, spoznávať nové miesta a aktívne oddychovať v lese. Stromácky workshop sa zameria práve na pobyt v prírode a plánovanie túry.
V rámci tohto seminára sa naučíš, ako stráviť deň či aj noc v lese, ako si pripravíš jedlo, ako rozložíš oheň aj bez zápaliek, ako postavíš prístrešok na prenocovanie a ako sa orientovať v teréne aj vtedy, keď tvoj telefón s GPS má vybitú batériu. Súčasťou seminára budú aj praktické ukážky prvej pomoci.

Miesto: Škola v prírode, Lazy pod Makytou, č.148, web ubytovania
Termín: 26.-28.máj 2017 (individuálny príchod v piatok večer medzi 17:00-19:00, v nedeľu končíme obedom)
Aktivity semináru:
• Aké sú ciele Dobrodružnej expedície DofE?
• Čo si zbaliť do prírody? Od nožíka po stan.
• Ako si správne naplánovať cestu, navigácia v teréne
• Táborisko – kde budem spať a čo si dám na večeru?
• Ide to aj bez stanu a zápaliek.
• Lekárnička, prvá pomoc, riešenie núdzových situácií

Poplatok za seminár je 5 € pre člena Študentského environmentálneho klubu, alebo Stromu života. Nečlen si hradí ubytovanie, stravu a dopravu individuálne. Cestovné náklady si hradia účastníci sami.
Člen ŠEK, SŽ: v cene 5 eur je ubytovanie a strava
Nečlen: cena ubytovania je 5 eur/noc, a strava 6,40 eur/deň Na akciu je potrebné priniesť si vlastné turistické oblečenie a vybavenie. Zoznam pošleme prihláseným účastníkom. 


Profil absolventa seminára: Absolvent ovláda abecedu turistu a je pripravený na samostaný, alebo skupinový pobyt v prírode. Po splnených všetkých podmienok bude pobyt uznaný ako cvičná expedícia pre účastníkov Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu. 

Na školenie je potrebné prihlásiť sa najneskôr do 21.mája 2017 (do 24:00) vyplnením záväznej prihlášky.

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte organizátora semináru Davida na [email protected], alebo na telefónnom čísle 0911 506 762.


Ako to na našich workshopoch vyzerá? Prečítajte si články O klenotoch našej prírody vo Varíne, Stromáci vo Vysokých Tatrách a Aktívne v Kraľovanoch, ktoré vám priblížia atmosféru stromáckych akcií.


Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory