Workshop pre deti: Sme na jednej lodi | Strom života

Workshop pre deti: Sme na jednej lodi

Biodiverzita, život zubra, krása koní, kvalita životného prostredia, nenávratne stratené druhy živočíchov, nočná výprava za netopiermi, nahliadnutie do včelieho úľa a zistenie čo mali dravce na večeru, to všetko čakalo na účastníkov workshopu „Sme na jednej lodi“ 8. a 9. mája 2017 v Zlatých Moravciach a v Topoľčiankach.


Deti z Klubov Stromu života počas dvoch dní spoznávali biodiverzitu Tribečského pohoria. Zaoberali sa životom zubra, včely, netopiera i dravca, určovali stromy na základe listov, monitorovali vlhkosť, teplotu a intenzitu hluku blízkeho okolia, oboznámili sa s prácou arboristu a vo večerných hodinách pomocou zariadenia „Batscanner“ určovali jednotlivé druhy netopierov. Na druhý deň bolo ich úlohou zistiť, čo mali dravce na večeru a vyrobiť sviečky zo včelieho vosku.
Za pomoc pri organizovaní workshopu ďakujeme Mgr. Tomášovi Veselovskému z Organizácie Ochrana dravcov na Slovensku, Mgr. Davidovi Turčánimu, PhD. – aktívnemu včelárovi a lektorovi kurzov včelárstva, koordinátorovi projektu BEEznis – včelárenie ako cesta vzdelávania a sociálneho podnikania a Matejovi Štefunkovi – arboristovi z organizácie Tree Care.
Dva dni plné inšpirácií, zážitkov a nových priateľstiev ubehli veľmi rýchlo. Preto sa veľmi tešíme na naše ďalšie spoločné stretnutia.


Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory