Dni biodiverzity 2017 – vyhodnotenie súťaže | Strom života

Dni biodiverzity 2017 – vyhodnotenie súťaže

Siedmy ročník súťaže sa zamerieval na naše dravce, ktoré sú nezastupiteľným článkom prírody. Lovom myší, hlodavcov, ale aj chorých a prestarnutých živočíchov pomáhajú udržiavať biologickú rovnováhu a nepriamo tým ochraňujú aj nás – ľudí (nešíria sa choroby z chorých zvierat, úroda nie je zničená premnoženými hlodavcami…).


“Dni biodiverzity 2017″ je pravidelná ekovýchovná súťaž pre deti, ktorej súčasťou je aj špeciálna súťažná úloha – Nevzdávaj to (krátke ekovideo). Súťaž je pripravená v dvoch úrovniach náročnosti. Za šikovnosť a kreativitu pri riešení jednotlivých úloh zasielame 5 Klubom diplomy a zaujímavé ceny.

Výhercami sa stali tieto Kluby:

1. úroveň náročnosti: 2. úroveň náročnosti:
1. miesto:  Hríbiky z Palína 1. miesto:  Opál z Červenice
2. miesto:  Čimhová z Čimhovej 2. miesto: Snežienky z Popradu
3. miesto:  Lipka zo Šurian

Priebeh plnenia úloh si môžete pozrieť v nasledujúcom videu:


Posledná úloha bola pre malých aj veľkých stromákov rovnaká – natočiť krátke video. Ako znížiť svoju ekologickú stopu, vám prezradíme v nasledovných videách:Všetkým výhercom srdečne gratulujeme!


Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory