Júnový Strom – Energia | Strom života

Júnový Strom – Energia

Slnko vyžaruje svoju energiu do vesmíru všetkými smermi a Zem, ktorá je od Slnka vzdialená 150 miliónov kilometrov, zachycuje iba jej nepatrnú časť. Aj táto nepatrná časť je však zdrojom energie pre väčšinu prírodných procesov prebiehajúcich na našej planéte. Začítajte sa do júnového čísla časopisu Strom a dozviete sa viac.


stromakNezabudli sme ani na pravidelné rubriky – evolučného triumfátora, módu alebo na hlavolamy, plagáty či námety na rôzne pokusy a hry. A inak vedeli ste, že existuje sršeň, ktorý dokáže premieňať slnečnú energiu na elektrinu? Dokázal by to aj človek? Pozrite si júnové Vedecké okienko a dozviete sa viac.

Prajeme vám príjemné čítanie a pozeranie.Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory