Naše mesto 2017 | Strom života

Naše mesto 2017

Strom života sa aj tento rok zúčastnil najväčšieho slovenského podujatia firemných dobrovoľníkov Naše mesto. Tento rok sme okrem klasického čistenia Malého Dunaja zorganizovali ešte jedno podujatie v Poprade. Do našich aktivít sa zapojilo približne 100 odhodlaných dobrovoľníkov.


Hlavnou úlohou dobrovoľníkov na popradskej akcii bolo natieranie vyvýšených záhonov a výstavba bylinkovej špirály, kde bolo treba vykopať základy, uložiť tehly a naplniť jamu zeminou. Okrem toho sa menšia skupina dobrovoľníkov venovala ešte brúseniu drevených europaliet, z ktorých bude vytvorené sedenie.

Druhou, už klasickou aktivitou, bolo čistenia Malého Dunaja. Počas troch dní sa nám podarilo vytiahnuť z vody približne 7 metrov kubických odpadu. Ako sa nám na akcii darilo sa dozviete vo videu nižšie.

Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom, ktorí prejavili záujem o naše podujatia, Nadácii VÚB, Nadácii Pontis a Petrovi Petríkovi z Novej Dedinky (splavma.sk) za zabezpečenie lodiek a likvidáciu odpadu.

Fotodokumentácia Poprad:

IMG_2469 IMG_2471
IMG_2473 IMG_2485

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory