Workshop prežitia v prírode | Strom života

Workshop prežitia v prírode

Zorientovať sa v lese, získať pitnú vodu, založiť oheň, postaviť prístrešok, poskytnúť prvú pomoc a zažiť tajuplnú nočnú hru, to všetko čakalo na účastníkov Workshopu prežitia  v piatok a sobotu, 23. a 24. júna v Lazoch pod Makytou.


Program workshopu sa členil na dve hlavné časti – prípravnú a terénnu. Deti z Klubov Stromu života si vyskúšali svoju trpezlivosť pri získavaní pitnej vody z voľne tečúceho potoka, zručnosť si otestovali pri stavbe rôznych druhov prístreškov a pri zakladní ohňa bez papiera a zapaľovača a nechýbalo ani prevetranie mozgových závitov pri orientácii v prírode, kde im ako pomôcka slúžilo len slnko a hodiny. Potom mohla nasledovať hra – záchrana unesených členov tímu, v rámci ktorej si otestovali aj svoju vytrvalosť a tímovú spoluprácu. Druhý deň sme sa venovali poskytovaní prvej pomoci, opäť podľa rovnakého scenára – najprv nácvik, potom súťaženie v tímoch.

Workshop prežitia bol najlepším záverom tohtoročného školského roka. Počas krátkych dvoch dní sa deti naučili ako sa (ne)stratiť v lese, ako nájsť ten správny smer, spolupracovať v tíme a zvládnuť pobyt v prírode bez starostí a v dobrej nálade. Z workshopu si okrem certifikátu odnášali aj množstvo zážitkov a nových skúseností.

Tešíme sa na najbližší super workshop.


Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory