Buď súčasťou zmeny. Tej tvojej! | Strom života

Buď súčasťou zmeny. Tej tvojej!

Ak chceš vidieť zmenu vo svojom okolí, buď jej súčasťou, buď tou zmenou! Meniť veci k lepšiemu je práve v tvojich rukách a Študentský environmentálny klub ti prináša skvelú príležitosť robiť zmeny v oblasti životného prostredia, kultúrneho dedičstva a zmeny seba samého. Nepremeškaj so začiatkom školského roka aj šancu začať niečo nové.


Staň sa stromákom, stromáčkou
Stromáci, členovia Študentského environmentálneho klubu (ŠEK), sú už po celom Slovensku. Sú to mladí ľudia vo veku 14 až 24 rokov, so záujmom o tému životného prostredia a o rozvoj svojej osobnosti. Popri strednej, alebo vysokej škole chodia na naše semináre a podieľajú sa na aktívnej ochrane prírody v našej organizácii. Teraz máš možnosť pridať sa k stromákom aj TY! Nájdi nových kamarátov a “kolegov” v ŠEK-u.

Stromáci pri vodopáde Skok vo Vysokých Tatrách

Stromáci pri vodopáde Skok vo Vysokých Tatrách.

Radšej budem dnes aktívny, ako zajtra rádioaktívny…
ŠEK je pre aktívnych mladých ľudí, ktorí sa chcú podieľať na zlepšovaní životného prostredia a zaujíma ich, ako ho chrániť. Hlavnou snahou ŠEK-u, je vybudovať portál o chránených územiach Slovenska. Poukázať tak na ich význam a zároveň zvýšiť záujem mladých ľudí o životné prostredie. Že nevieš, ako na to? Nevadí, lebo mi sme pre teba pripravili…

Semináre o klenotoch slovenskej prírody
Ako člen ŠEKu máš možnosť zúčastniť sa seminárov za symbolickú cenu 5 €. Skúsení lektori z našej organizácie, ale aj externí spolupracovníci, ťa naučia všetko o ochrane prírody. Prevedieme ťa písaním grantov, tvorbou článkov pre portál stromaci.sk, správne fotografovať a natáčať video. Séria 4 seminárov počas školského roka ťa oboznámi s dôležitými témami potrebných pri aktívnej starostlivosti o životné prostredie.

Počas seminárov spoznávame rôzne kúty Slovenska (Stankovany, 2017)

Počas seminárov spoznávame rôzne kúty Slovenska (Stankovany, 2017)

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (DofE)
ŠEK je zároveň skvelou príležitosťou spoznať seba samého. Naši členovia, ktorí aktívne pomáhajú pri činnosti klubu, majú DofE zdarma! Klasická cena je pritom od 24 do 54 €. DofE ti prináša jedinečnú a tvorivú možnosť rozvíjať sa v 3 nasledujúcich oblastiach: talent, šport a dobrovoľníctvo. Súčasťou je aj štvrtá oblasť, expedícia, počas ktorej s kamarátmi z klubu zažiješ nové dobrodružstvá na mieste, kde si predtým ešte nebol. O DofE sme viac písali v článku Dokážeš viac, ako si myslíš.

Tvoja snaha v DofE je ukončená slávnostnou ceremóniou.

Tvoja snaha v DofE je ukončená slávnostnou ceremóniou.

Je to všetko?
Nie! Strom života je členom medzinárodných platform, čo umožňuje našim členom vycestovať do zahraničia. Naposledy bola stromáčka Mia v Nemecku

Informácie k členstvu:

  • Byť Stromákom nie je len akcia na jeden víkend. Radi s tebou budeme spolupracovať dlhodobo, minimálne však 6 mesiacov.
  • Ak máš do 19 rokov, členstvo je bezplatné. Ak si starší zaplatíš 1,50 € za rok. To znie fér, nie? 🙂
  • Registrácia je otvorená v mesiacoch september a október 2017. Registráciu začneš nižšie cez klik na “Buď stromák”.
  • Podmienkou bezplatného DofE je zvoliť si v oblasti dobrovoľníctvo činnosť pre Strom života.

budstomak

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory