Dni Stromu života v Tomášove | Strom života

Dni Stromu života v Tomášove

Workshopy pre deti bývajú veľmi rýchlo obsadené. Medzi stromákmi sa však nájdu aj veľké aktívne Kluby, ktoré by chceli sprostredkovať témy workshopov všetkým svojim členom. Jeden taký Klub sa nachádza v Tomášove a my sme sa rozhodli vyhovieť jeho žiadosti a zorganizovať podujatie pre 113 žiakov školy.


Akcia, ktorú sme nazvali Dni Stromu života, sa konala 6.-7. septembra 2017 na pôde školy. Prvý deň prebiehal v triedach, v ktorých sa piataci, siedmaci a ôsmaci počas piatich vyučovacích hodín striedali na prednáškach. Témami boli orientácia v teréne, ako sa správať v lese, ochrana prírody a národné parky Slovenska, zásady prežitia v prírode a prvá pomoc. Na druhý deň sme boli celý deň vonku a na stanoviskách riešili hádanky, stavali stan, hľadali poklad podľa mapy a buzoly, precvičovali si prvú pomoc a chystali táborisko. Okrem toho sa nám podarilo natočiť aj videoklip pre našich kamarátov z Hudby vesmírnej. Akcia to bola naozaj vydarená. Veď posúďte sami.


“Je nám teplo” v podaní žiakov školy:


Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory