Septembrový Strom – Pralesy | Strom života

Septembrový Strom – Pralesy

Keď sa povie prales, väčšina ľudí v mysli vidí obraz hustého, vlhkého a oparom zahaleného pralesa z rovníkovej Afriky, kde sa v korunách stromov naháňajú opice spolu s Tarzanom. A ak vyslovíme nasledovné slová „ pralesy a Slovensko“, tak v tom momente vyvoláme úsmev na tvári mnohých ľudí. Spoznajte prales vo viacerých jeho podobách v septembrovom Strome.


stromakČasopis Strom prichádza v novom školskom roku s viacerými inováciami. Okrem pravidelných rubrík evolučného triumfátora z rastlinnej a živočíšnej ríše, módy alebo hlavolamov, vám prinášame aj nové rubriky šikovnica, ekomotorista, ako prežiť a štáty Európy. Ku pravidelným súťažiam a ENVI-Talentu sa pridáva TRIZ-Talent, ktorý sa zameriava na podporu technických zručností a zvyšovania záujmu o inovácie v oblasti techniky, fyziky a chémie. Doteraz veľmi jednoduchú rubriku Otázka mesiaca sme nahradili celoročnou súťažou Objav strom challenge, ktorá každý mesiac prinesie zaujímavú výzvu pre všetkých ekológov. A to stále nie je všetko. K obľúbenému Vedeckému okienku sme totiž pridali aj nový seriál s názvom Znaky ticha. Dúfame, že sa vám bude páčiť.

Prajeme vám príjemné čítanie a pozeranie. A ak máte kamarátov, ktorých by časopis Strom mohol zaujímať, budeme radi, ak im link na časopis pošlete.
Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory