Súťaže Stromu života 2017/2018 | Strom života

Súťaže Stromu života 2017/2018

V časopise Strom vyhlasujeme environmen-tálne súťaže, do ktorých sa oplatí ísť naplno. Súťaže sú určené členom vo veku od 8 do 15 rokov, pričom v školskom roku 2017/2018 pôjde o 8 pravidelných súťaží, 2 talentové súťaže (ENVI-Talent a TRIZ-Talent) a jednu celoročnú súťaž s názvom Objav strom challenge. Aby ste nič nepremeškali, pripravili sme pre vás plagát (pdf 12,9 MB).


Pravidelné súťaže (Spoločenstvo stromov, Zrkadlo duše, Deti deťom, Tajomstvo stromu, Moja voľba, Týždeň pre vodu, Týždeň pre Zem, Dni biodiverzity) sú vyhlásené na obdobie 2 mesiacov. Bez stresu si tak môžete určiť, kedy sa súťažným aktivitám budete venovať. Súťažné aktivity pripravujeme v dvoch úrovniach náročnosti. Podľa schopností detí si vyberte tú, ktorá je pre ne vhodnejšia. Ak pracujete s hendikepovanými deťmi, môžete si úlohy upraviť aj sami.

Biologická súťaž ENVI-Talent pozostáva z 8 teoretických kôl, ktoré prebiehajú od septembra do apríla a jednej praktickej časti, v ktorej žiaci skúmajú rôzne aspekty prírody. Na konci školského roka sa najlepší riešitelia stretávajú na celoslovenskom stretnutí Envitalentov, na ktorom prezentujú svoje výskumné projekty.

TRIZ-Talent sa zameriava na rozvoj technických zručností a inovácie v oblasti techniky, fyziky a chémie. Pozostáva z 8 teoreticko-praktických kôl, pričom jednotlivé vynálezy členov súťažia o ocenenie Cool vynález roka.


Objav strom challenge je súťaž pre všetkých environmentálne zmýšľajúcich ľudí bez rozdielu veku. Pozostáva z 9 výziev, ktoré budeme zverejňovať každý mesiac. Úlohou súťažiaceho je podľa vlastných možností a schopností výzvu splniť, odfotiť sa pri tom a zdieľať danú fotku na instagrame s hashtagom #objavstrom. Pokiaľ súťažiaci nemá instagram, môže nám fotku zaslať aj emailom na [email protected] Najaktívnejších riešiteľov odmeníme tričkami s enviro-sloganmi.


Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory