Stromáci si prevzali ocenenie | Strom života

Stromáci si prevzali ocenenie

Strom života sa 2. novembra zúčastnil slávnostnej ceremónie, kde si účastník programu DofE prevzal prestížne ocenenie a Strom života ďakovný list z rúk veľvyslanca Spojeného kráľovstva Andrewa Gartha a Branislava Kleskeňa spoluzakladateľa a Predsedu Správnej rady DofE. Ceremóniu svojou účasťou podporil aj Princ Edward, syn zakladateľa programu Vojvodu z Edinburghu.


Stromácki mentori Jožin, David, Martin, Stanka a Monika pomáhajú mladým ľuďom z celého Slovenska na sebe vytrvalo pracovať a prekonať štyri výzvy – rozvíjať svoj talent, športovať, zlepšovať okolie cez dobrovoľníctvo, a na záver zvládnuť dobrodružnú expedíciu. Pomáhajú tak mladým ľuďom rásť a spoznávať seba samého. Túto aktivitu Strom života realizuje v rámci programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (DofE).

Program DofE má 3 úrovne náročnosti, v rámci ktorých si mladí ľudia pod vedením mentora stanovujú svoje ciele:

Bronzová úroveň je určená každému mladému človeku od 14 rokov, ktorý sa zaviaže venovať jednotlivým aktivitám 3 mesiace + jednej oblasti 6 mesiacov. Súčasťou úrovne je expedícia v trvaní 2 dni a 1 noc.

Striebornú úroveň je možné začať vo veku 15 rokov. Všetkým trom stanoveným aktivitám je potrebné venovať sa 6 mesiacov. Ak účastník preskočí bronzovú úroveň, jednej z aktivít sa musí venovať ďalších 6 mesiacov. Expedícia trvá 3 dni a 2 noci.

Zlatá úroveň je dostupná od 16 rokov. Okrem rozvoja talentu, športu, dobrovoľníctva a expedície pribudne ďalšia oblasť – stáž. Zlatá úroveň je časovo najnáročnejšia a trvá 12 mesiacov. Expedícia trvá aspoň 3 dni a 2 noci, stáž na novom mieste, spojená s rezidenčným pobytom, trvá 5 dní a 4 noci.

Strom života prináša tento program pre svojich členov zdarma v prípade, ak mladý človek rozvíja svoj talent v rámci našej organizácie alebo nám pomáha ako dobrovoľník (klasická cena je od 24 do 54 €). Ak vás program DofE zaujal a máte od 14 do 24 rokov, kontaktujte Davida ([email protected]).

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory