Hodina Zeme 2018 | Strom života

Hodina Zeme 2018

Hodina Zeme je najväčšou celosvetovou kampaňou zameranou na zvýšenie povedomia verejnosti v oblasti klimatických zmien. Zhasnutie svetla na 60 minút vytvára symboliku spoločnej zodpovednosti za budúcnosť našej planéty a vyzýva ľudí, aby si uvedomili, že k zlepšeniu môže prispieť každý z nás. Hodina Zeme v roku 2018 pripadá na sobotu 24. marca v čase od 20.30 do 21.30.


Každoročne sa milióny ľudí z celého sveta zapájajú do celosvetovej kampane Hodina Zeme. A Vy môžete byť jej organizátorom vo Vašej obci. Nezáleží na to, či ste jednotlivec alebo komunita ľudí. Svojím činom môžete inšpirovať ľudí vo Vašom okolí a poukázať na dôležitosť ochrany životného prostredia. Ak máte nápad na sprievodný program, ktorý by sa konal počas Hodiny Zeme vo Vašej obci, zrealizujte ho. Môžete zorganizovať ohňovú show, lampiónový pochod, požiadať starostu Vašej obce, aby zhasol verejné osvetlenie alebo osvetlenie kostola. Ďalej môžete napríklad požiadať správcu kultúrnej pamiatky (hradu, budovy), aby počas Hodiny Zeme zhasol v presne určenú hodinu osvetlenie danej pamiatky alebo zorganizovať koncert. Kreativite sa medze nekladú, len sa nezabudnite s nami podeliť o fotky alebo videá z Vašich akcií.


Organizátorom kampane je WWF International, Avenue du Mont Blanc, Gland1196, Switzerland.
Viac informácií o kampani nájdete na: https://www.earthhour.org/ a http://hodinazeme.svetelneznecistenie.sk/

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory