Štvrté stretnutie Envitalentov | Strom života

Štvrté stretnutie Envitalentov

Aj štvrtý ročník súťaže ENVI-Talent vyvrcholil májovým stretnutím najšikovnejších stromáckych výskumníkov. Tento rok nás privítali Trenčianske Teplice.


Na dvojdňovom podujatí sa tu stretlo 23 detí, ktoré okrem úspešne zvládnutých vedomostných kôl prejavili záujem zrealizovať aj vlastný vedecký projekt. Bádali buď samostatne, alebo v dvojčlenných tímoch, a tak na nás čakalo 19 prezentácií. Témy, ktoré si deti zvolili, boli naozaj rôznorodé – mali sme možnosť počuť a vidieť výskumy zamerané na lišajníky, vtáctvo, separáciu odpadu, domáce kompostovanie, túlavé mačky, invázne rastliny, kvalitu vodu ale pripravená bola aj praktická ukážka rozmnožovania tují odrezkami. Bloky prezentácií sa striedali s hrami v prírode, počas ktorých si deti vyskúšali svoju obratnosť, rýchlosť či tímovú spoluprácu. Po večernej prechádzke po kúpeľnom parku prišla na rad slávnostná chvíľa spojená s ocenením najúspešnejších ENVI-Talentov v jednotlivých vekových kategóriách. Na druhý deň sme v príjemnom počasí absolvovali náučný chodník na Klepáč, najvyšší vrch v okolí Trenčianskych Teplíc.
A čo na súťaž a samotné stretnutie hovoria jeho účastníci prezradí nasledujúce video:

Od septembra budú súťaže ENVI-Talent a Výskumník pokračovať piatym ročníkom a my sa už teraz tešíme na všetky deti, ktoré sa rozhodnú venovať svoj čas spoznávaniu prírody.
Ďakujeme spoločnosti IBM, ktorá finančne podporila podujatie pre talentované deti.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory