Dominika Morávková tvárou aj 5 série Vedeckého okienka | Strom života

Dominika Morávková tvárou aj 5 série Vedeckého okienka

V septembri vás pozývame sledovať už piatu sériu nášho videoseriálu Vedecké okienko, ktorý publikujeme ako pravidelnú rubriku časopisu Strom (environmentálneho časopisu pre deti). S Dominikou Morávkovou sa v ňom každý mesiac zamýšľame nad “ťažkými” vedeckými otázkami.


Prvú časť Vedeckého okienka sme publikovali v októbri 2014. Youtuberi boli v tom období hitom a nám bolo jasné, že musíme niečo tvoriť aj my. Dohodli sme sa s Katkou Juríkovou, s ktorou sme v tom čase rozbiehali novú biologickú súťaž ENVI-Talent. Pre Katku aj pre nás to bola úplne nová skúsenosť. Napísať scenár, vymyslieť vsuvky, nájsť miesto pre natáčanie… Každým ďalším dielom to však šlo ľahšie a ľahšie a spoločne sme natočili dve série.

Počas tretej série Katka končila svoje doktorandské štúdium a Youtuberstvo chcela pomaly zavesiť na klinec. Zhodou okolností sme sa v tom čase skamarátili S Hudbou Vesmírnou. Oslovili sme ich a tak sa Dominika pridala do moderátorského tímu s Katkou. Natáčanie tretej série sme si naozaj užili, pretože slečny spolu perfektne ladili.

Od štvrtej série moderuje Vedecké okienko Dominika Morávková už sama. V piatej sérii sa budeme zaoberať potravinami budúcnosti, farbami, umelou inteligenciou, dobrovoľníctvom… Pozrite si septembrovú časť a staňte sa odberateľom našich videí:

V tomto školskom roku sme pre vás pripravili aj nový videoseriál Geológia v kocke. Nahradzujeme ním seriál Znaky ticha, v ktorom ste sa mohli naučiť pár základných posunkov a porozumieť tak svetu nepočujúcich.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory