Súťaž pre stromáčikov: Vtáčí obchod | Strom života

Súťaž pre stromáčikov: Vtáčí obchod

Stromáčikovia ani v zime nelenia a starajú sa o vtáčiky, ktoré tu ostali s nami. Aby ich snaha nevyšla nazmar, je potrebné zhotoviť kŕmidlo, ktoré ochráni semiačka, oriešky a ostatné dobroty pred snehom a studeným vetrom. Máte nápad, z čoho by to šlo?.
Uzávierka súťaže je 8. február 2019.


Zadanie súťaže:
Strom života vyhlasuje pre deti do 7 rokov, združené v Kluboch Stromu života, súťaž Vtáčí obchod. Zapojte sa aj vy prostredníctvom materskej školy, či Rodinného Klubu SŽ.

Zmajstrujte spolu s dospelými drevený domček alebo sa popasujte s PET fľašou či tetrapakovým obalom a vyrobte z odpadového materiálu užitočnú vec. Rozhodnite sa, aké pomenovanie ponesie váš obchod. Názov môžete napísať priamo na kŕmidlo alebo ho zalaminovať a následne pripevniť.
Hotový vtáčí obchod umiestnite na bezpečné miesto, kde vtáčiky neohrozia mačky alebo iní predátori a naplňte ho tovarom. Nezabudnite sa o kŕmidlo starať, čistiť ho v ochranných rukaviciach, dopĺňať krmivo, všímať si, čo vtáčikom chutí najviac a naopak, čo sa nemíňa.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre členov Klubov SŽ.
Lost your password?
Staňte sa členom Klubu SŽ

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory