Stromácky podcast – 1. časť | Strom života

Stromácky podcast – 1. časť

Vypočujte si Stromácky podcast – prehľad zaujímavostí zo sveta zážitkového vzdelávania, prírody a envirovedy. Každý pondelok a štvrtok na webe Stromu života. Súčasťou tohto podcastu je aj Marekova výzva, v ktorej si preveríme Vaše technické zručnosti. Počúvajte až do konca a dozviete sa viac.


Dnes bude reč o tom, ako veľmi je pre nás prospešný čas strávený v prírode, o tom, prečo niektoré stromy nestihli zhodiť svoje lístie a spomenieme aj to, čo nasypať vtákom do kŕmidla, aby ste si mohli s deťmi užiť prírodné divadlo. Dnešné témy pre vás vybral Jozef Kahan a Martin Zemko, prihovára sa k vám Marek Koleno.

Prihláste sa na odber podcastu formou newslettra, ktorý vám 2 krát do týždňa zašleme emailom alebo prostredníctvom služieb PodbeanRSS. Vaše tipy na témy nám zasielajte na [email protected].


Marekova výzva

Každý druhý pondelok si pre vás pripravíme jednu výzvu, ktorá je určená pre všetkých environmentálne zmýšľajúcich ľudí bez rozdielu veku. Dnešná výzva sa týka vašich technických zručností. Na email [email protected] nám do 14. februára 2019 pošlite fotku vášho kŕmidla, ktoré ste zhotovili spolu s deťmi. Ak vyzdielate svoju fotku kŕmidla na instagrame s hastagom #objavstrom, budeme sa veľmi tešiť.

Jednoduchý návod ako si kŕmidlo vyrobiť:
Budete potrebovať PET fľašu aj s vrchnákom, varechu, krmivo, špagát, nožík. Do PET fľaše urobte 2 zárezy v tvare X. Cez zárezy prestrčte varechu a fľašu naplňte krmivom. Do vrchnáka urobte dierku a prestrčte cez ňu špagát, pomocou ktorého kŕmidlo zavesíte na strom.

Pred výrobou kŕmidla sa s deťmi porozprávajte, ako by malo správne vyzerať. Pomôcť vám môže nasledovný pracovný list:


Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory