Stromácky podcast – 18. časť | Strom života

Stromácky podcast – 18. časť

Vypočujte si Stromácky podcast – prehľad zaujímavostí zo sveta zážitkového vzdelávania, prírody a envirovedy. Každý pondelok a štvrtok na webe Stromu života.


Dnes bude reč o liekoch vo vodných tokoch, o dôsledkoch zmeny času a hľadať budeme aj tajomstvo inteligencie. Dnešné témy pre vás vybrali Jozef Kahan a Anna Uhrinová, prihovára sa k vám Marek Koleno.

Prihláste sa na odber podcastu formou newslettra, ktorý vám 2 krát do týždňa zašleme emailom alebo prostredníctvom služieb PodbeanRSSSpotifyiTunesGoogle. Vaše tipy na témy nám zasielajte na [email protected].

S Marekom na kolene
Ak by ste chceli podporiť rozvoj inteligencie svojho dieťaťa, vyskúšajte abstraktné symboly ako sú erby obcí, vlajky štátov, či obchodné značky. Najprv sa ich s deťmi postupne naučte a následne klaďte otázky: Ktoré obce majú v erbe kostol? Alebo, na ktorej vlajke je kruh? Po zvládnutí tohto kroku, pripájajte k abstraktným symbolom ďalšie informácie. Vyberte 3 vlajky a požiadajte dieťa, aby usporiadalo reprezentujúce štáty podľa veľkosti alebo aby zoradilo erby obcí podľa krajov. Ide o formu zábavného učenia, ktorá možno chytí aj vás.


Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory