Súťaž pre stromáčikov: Bláznivý apríl | Strom života

Súťaž pre stromáčikov: Bláznivý apríl

Konečne prišla jar a s ňou aj oteplenie. Slniečko hreje čoraz silnejšie, no niekedy nás ešte môže prekvapiť náhle ochladenie, vietor, dážď, či dokonca sneženie. Čo si pre nás pripravilo počasie na tohtoročný apríl je zatiaľ tajomstvom. Dokážete počasie prehľadne merať a zapisovať? Pozorujte počasie a vyhrajte pekné ceny. Uzávierka súťaže je 10.5.2019.


Zadanie súťaže:
Strom života vyhlasuje pre deti do 7 rokov, združené v Kluboch Stromu života, súťaž Bláznivý apríl. Zapojte sa aj vy prostredníctvom materskej školy, či Rodinného Klubu SŽ.

Sledujte predpovede počasia a skúste ich overiť. Vytvorte si svoju meteorologickú stanicu a tabuľku pozorovateľa. Pozorujte počasie aspoň 2 týždne a do pozorovacej tabuľky zaznamenávajte teplotu a zakresľujte značky počasia. Nezabudnite uviesť aj miesto a časy jednotlivých pozorovaní. Niektoré pomôcky, či dokonca prístroje ako barometer, si dokážete vyrobiť aj sami. Ak sa vám podarí overiť aj pravdivosť ľubovoľnej jarnej alebo aprílovej pranostiky, ďalšie body pre vás.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre členov Klubov SŽ.
Lost your password?
Staňte sa členom Klubu SŽ

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory