Challenge #7 | Strom života

Challenge #7

Dátum
Od - do: 02/03/2018 - 04/04/2018Challenge – Objav strom je súťaž pre všetkých environmentálne zmýšľajúcich ľudí bez rozdielu veku. Pozostáva z 9 výziev, ktoré uverejňujeme každý mesiac v časopise Strom a na instagrame.

Siedma challenge: Spoznajte samých seba a využite to vo svoj prospech.
Spôsob splnenia výzvy: Opíšte svoj denný biorytmus a úprimne zhodnoťte, či mu počas dňa vhodne prispôsobujete svoje aktivity.

Termín: do 4. 4. 2018

Fungovanie podľa určitého vnútorného poriadku je vlastné každému živému organizmu. Prebudenie, nárast aktivity, útlm, opätovný nárast energie, odpočinok – to je základný kolobeh nášho biorytmu. Ako ste na tom vy? Budíte sa samovoľne alebo vás musí zobudiť budík? Viete pomenovať situácie alebo činnosti, ktoré negatívne ovplyvňujú váš biorytmus?

Odporúčaný postup:
1. Predstavte si, že je bežný pracovný deň. Ráno vstanete a idete do školy. Poobede váš čakajú krúžky, úlohy a iné voľnočasové aktivity. Večer idete spať.

2. Vytvorte poster, na ktorý nakreslíte samých seba. Okolie postavy rozdeľte na jednotlivé časové intervaly. Každý časový interval rozdeľte na dve časti. Do jedného stĺpca napíšte, čo by ste v danú hodinu robiť mali a do druhého napíšte situácie alebo činnosti, ktoré niekedy vykonávate, ale z pohľadu vnútorného poriadku nie sú v danú hodinu vôbec vhodné. Napríklad: keď ráno vstanete, raňajkujete? Viete povedať, aké raňajky sú vhodné? Medzi 13:00 – 15:00 nastáva u väčšiny ľudí útlm. Je to tak aj vo vašom prípade? Aké aktivity počas týchto dvoch hodín vykonávate? O koľkej hodine idete večer spať? Čo robíte pred tým?

Nezabudnite sa pri svojej aktivite odfotiť a verejne zdieľať fotku na instagrame s hashtagom #objavstrom. Pokiaľ nemáte instagram, môžete nám fotku zaslať aj emailom na: [email protected].

foto: Eniac

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory