#Objavstrom challenge 8. | Strom života

#Objavstrom challenge 8.

Dátum
Od - do: 02/04/2018 - 04/05/2018


Challenge – Objav strom je súťaž pre všetkých environmentálne zmýšľajúcich ľudí bez rozdielu veku. Pozostáva z 9 výziev, ktoré uverejňujeme každý mesiac v časopise Strom a na instagrame.

Ôsma challenge: Podporte vtáčích obyvateľov a dajte im najavo, že sú medzi vami vítaní.
Spôsob splnenia výzvy: Vytvorte vtáčí obchod. V ponuke bude materiál na stavbu hniezda, napájadlo, krmivo.

Termín: do 4. 5. 2018

Aby vtáky mohli vychovať svoje potomstvo, potrebujú hniezdo, do ktorého nakladú vajíčka. Hoci existujú aj druhy využívajúce cudzie hniezda (napríklad kukučka), väčšinou si vtáky stavajú hniezda samé. K tomu potrebujú dostatok materiálu, ktorý nemusí byť vo vašom okolí k dispozícii. Pomôžte im nájsť vhodný prírodný materiál. Pokiaľ chcete urobiť ešte viac, umiestnite vonku aj vtáčiu búdku, ktorú radi využijú najmä vtáky hniezdiace v dutinách.

Odporúčaný postup:
1. Zistite, aký materiál na stavbu hniezd využívajú vtáky vyskytujúce sa vo vašom okolí.

2. Vytvorte vtáčí obchod – priestor, kam naukladáte vhodný prírodný materiál. Môže to byť jutové vlákno, bavlnené nite, slama, vysušená tráva, jemnú hlina, ku ktorej priložíte misku s vodou. Vyhnite sa umelým materiálom. Pokiaľ chcete vtáčiky pohostiť, prisypte im do obchodu aj krmivo. Obchod umiestnite tak, aby sa k nemu nedostali mačky.
3. Pozorujte vtáčiky. Čo v obchode najviac nakupujú?

Nezabudnite sa pri svojej aktivite odfotiť a verejne zdieľať fotku na instagrame s hashtagom #objavstrom. Pokiaľ nemáte instagram, môžete nám fotku zaslať aj emailom na: [email protected].

foto: Eniac


Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory