#Objavstrom challenge 9. | Strom života

#Objavstrom challenge 9.

Dátum
Od - do: 02/05/2018 - 04/06/2018


Challenge – Objav strom je súťaž pre všetkých environmentálne zmýšľajúcich ľudí bez rozdielu veku. Pozostáva z 9 výziev, ktoré uverejňujeme každý mesiac v časopise Strom a na instagrame.

Deviata challenge: Zmeňte svoj životný štýl.
Spôsob splnenia výzvy: Nahraďte jednorazové plasty alebo plasty s krátkou dobou životnosti ekologickejšími materiálmi.

Termín: do 4. 6. 2018

Plast zaujíma v našom bežnom živote výrazné postavenie. Výrobky z neho nám síce uľahčujú život, ale zároveň spôsobujú novodobú ekologickú katastrofu globálnych rozmerov. Problémom sú najmä plasty na jedno použitie. Ich vylúčenie z používania je pri tom iba otázkou mentality spotrebiteľov.

Odporúčaný postup:
1. Zamyslite sa nad tým, kde všade používate jednorazové plasty alebo plasty s krátkou dobou životnosti. Ide napríklad o plastové tašky, slamky, kelímky, fľašky, plastový príbor a riad, rôzne sáčky. Plast s krátkou dobou životnosti obsahuje aj obľúbené kinder vajíčko. Spíšte si všetky tieto druhy plastov na tabuľu.

2. Ku každému výrobku navrhnite ekologickejšiu alternatívu.
3. Na záver challengu vymeňte čo najviac plastových výrobkov za ekologickejšie materiály.

Nezabudnite sa pri svojej aktivite odfotiť a verejne zdieľať fotku na instagrame s hashtagom #objavstrom. Pokiaľ nemáte instagram, môžete nám fotku zaslať aj emailom na: [email protected].

foto: Eniac


Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory