Súťaž pre MŠ: Bláznivý apríl | Strom života

Súťaž pre MŠ: Bláznivý apríl

Dátum
Od - do: 17/04/2018 - 18/05/2018


Strom života vyhlasuje súťaž Bláznivý apríl pre Kluby Stromu života pôsobiace pri materských školách, rodinných či materských centrách alebo pri neformálnych zoskupeniach rodičov detí do 8 rokov.

Zadanie súťaže
V apríli jeden deň prší, druhý deň je teplo, tretí deň môže aj snežiť. Pokúste sa určiť, ako šantí apríl vo vašom meste či obci. Aspoň týždeň pozorujte, ako sa mení počasie: aký silný je vietor, či pršalo, snežilo alebo bolo pekne, prípadne, aká bola počas dňa teplota. Svoje zistenia spracujte formou výtvarného diela alebo posteru.

Ak chcete môžete si vyrobiť aj pomôcky na sledovanie počasia a zahrať sa na pravých meteorológov.
Návod na prípravu jednoduchého barometra: potrebujete misku, balón, 2 slamky, lepiacu pásku, kartón s vlastnoručne vyrobenou stupnicou. Odstrihnite spodok balóna a hornú časť natiahnite cez misku. Upevnite balón lepiacou páskou o misku. Vložte jednu slamku do druhej a prelepte ich páskou. Jeden koniec slamky prilepte páskou o balón v strede misky. Ku druhému koncu slamky priložte kartón so stupnicou. Ak je slamka hore, bude pekne, ak klesne dole, bude pršať.
Návod na prípravu ukazovateľa smeru vetra nájdete v marcovom čísle Stromáčika.

Na hodnotenie nám zašlite fotografie výsledného diela na emailovú adresu [email protected]. Potešia nás aj fotky z realizácie súťažných aktivít. Pre zaslanie fotografií využite, prosím, dátové úložisko WeTransfer (stiahnite si návod). Tri kreatívne Kluby odmeníme peknými vecnými cenami a diplomom.

Uzávierka súťaže: 18. máj 2018

Ak chcete vedieť, aké súťaže vás do konca školského roka ešte čakajú, stiahnite si plagát súťaží.

Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory