Súťaž pre MŠ: Naše jazierko | Strom života

Súťaž pre MŠ: Naše jazierko

Dátum
Od - do: 15/03/2018 - 16/04/2018


Strom života vyhlasuje súťaž Naše jazierko pre Kluby Stromu života pôsobiace pri materských školách, rodinných či materských centrách alebo pri neformálnych zoskupeniach rodičov detí do 8 rokov.

Zadanie súťaže
Prilákajte na váš dvor nový život a podporte ten, ktorý tam už je. Stačí na to málo: jednoduché malé jazierko. Použiť môžete plytký kontajner, ktorý vložíte do vykopanej jamy na mieste v polotieni. Okraj kontajnera by mal byť na úrovni zeme a medzery by mali byť vyplnené zeminou. Okraje jazierka obložte veľkými ploskými kameňmi a do kontajnera nasypte do rôznej výšky kamienky. Ak vytvoríte z kamienkov malý ostrov, jazierko budú môcť využívať aj vtáky alebo hmyz. Ak si chcete do jazierka nasadiť aj rastliny, nechajte napustenú vodu pár dní odstáť. Raz za niekoľko týždňov jazierko vyčistite a umyte dezinfekčným prostriedkom, aby sa v ňom nemnožili baktérie. Ak už jazierko na vašom dvore máte, nemusíte stavať nové. V tomto prípade radšej venujte energiu vyčisteniu existujúceho jazierka a jeho okolia.

Počas týždňa jazierko pozorujte. Aké živočíchy ho využívajú? Svoje zistenia spracujte formou výtvarného diela alebo posteru.

Na hodnotenie nám zašlite fotografie výsledného diela na emailovú adresu [email protected]. Potešia nás aj fotky z realizácie súťažných aktivít. Pre zaslanie fotografií využite, prosím, dátové úložisko WeTransfer (stiahnite si návod). Tri kreatívne Kluby odmeníme peknými vecnými cenami a diplomom.

Uzávierka súťaže: 16. apríl 2018

Ak chcete vedieť, aké súťaže vás do konca školského roka ešte čakajú, stiahnite si plagát súťaží.

 

Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory