Sútaž pre MŠ: Pomoc pre vtáčiky | Strom života

Sútaž pre MŠ: Pomoc pre vtáčiky

Dátum
Od - do: 22/01/2018 - 16/02/2018


Strom života vyhlasuje pre Kluby Stromu života pôsobiace pri materských školách, rodinných či materských centrách alebo pri neformálnych zoskupeniach rodičov detí do 8 rokov súťaž Pomoc pre vtáčiky.

Je úžasné sledovať, koľko vtáčikov chodí ku kŕmidlu, keď je v zime nedostatok potravy. Postavte si vlastné kŕmidlo (stačí jednoduché), pripravte pre vtáčiky chutnú maškrtu a pozorovanie môže začať. Ak nechcete vtáčiky pri kŕmení rušiť, môžete si vyrobiť pozorovateľňu – úkryt z tmavej sieťoviny natiahnutej na špagáte, v ktorej sú vyrezané otvory pre pozorovanie.

Nakreslite vtáčiky, ktoré navštívili vaše kŕmidlo. Všimnite si tvar zobáka, farbu, pásiky na krídlach. Má vtáčik dlhé alebo krátke nohy? Je hruď jednofarebná alebo vzorovaná? Ak potrebujete pomoc, môžete si obrázky vtáčikov vyhľadať aj na internete.

Na hodnotenie nám zašlite fotografie vášho kŕmidla a vašich obrázkov na emailovú adresu [email protected], ideálne prostredníctvom dátového úložiska WeTransfer (stiahnite si návod). Potešia nás aj fotky z realizácie súťažnej aktivity. Pre tri kreatívne Kluby máme pripravené pekné vecné ceny a diplom.

Uzávierka súťaže: 16. február 2018

Ak chcete vedieť, aké súťaže vás do konca školského roka ešte čakajú, stiahnite si plagát súťaží.


Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory