Súťaž pre stromáčikov: Bláznivý apríl | Strom života

Súťaž pre stromáčikov: Bláznivý apríl

Dátum
Od - do: 05/04/2019 - 10/05/2019


Konečne prišla jar a s ňou aj oteplenie. Slniečko hreje čoraz silnejšie, no niekedy nás ešte môže prekvapiť náhle ochladenie, vietor, dážď, či dokonca sneženie. Čo si pre nás pripravilo počasie na tohtoročný apríl je zatiaľ tajomstvom. Dokážete počasie prehľadne merať a zapisovať? Pozorujte počasie a vyhrajte pekné ceny. Uzávierka súťaže je 10.5.2019.


Zadanie súťaže:
Strom života vyhlasuje pre deti do 7 rokov, združené v Kluboch Stromu života, súťaž Bláznivý apríl. Zapojte sa aj vy prostredníctvom materskej školy, či Rodinného Klubu SŽ.

Sledujte predpovede počasia a skúste ich overiť. Vytvorte si svoju meteorologickú stanicu a tabuľku pozorovateľa. Pozorujte počasie aspoň 2 týždne a do pozorovacej tabuľky zaznamenávajte teplotu a zakresľujte značky počasia. Nezabudnite uviesť aj miesto a časy jednotlivých pozorovaní. Niektoré pomôcky, či dokonca prístroje ako barometer, si dokážete vyrobiť aj sami. Ak sa vám podarí overiť aj pravdivosť ľubovoľnej jarnej alebo aprílovej pranostiky, ďalšie body pre vás.

Aké výstupy zaslať na hodnotenie? (prístupné iba pre členov)

Prajeme vám príjemný pobyt vonku a všetkým nádejným meteorológom držíme palce.
Vaši stromáci

Ak chcete vedieť, aké súťaže vás do konca školského roka ešte čakajú, stiahnite si plagát súťaží.


Pre deti do 7 rokov, združené v Kluboch Stromu života, pripravujeme počas školského roka 8 pravidelných súťaží, pri ktorých si deti rozvíjajú kreativitu, motoriku a zároveň sa zážitkovou formou učia chrániť a spoznávať prírodu alebo svoje okolie. Súťaže vyhlasujeme na našej stránke každý mesiac – od septembra do mája, s výnimkou decembra. Zapojte sa aj vy prostredníctvom Klubu SŽ pri materskej škole alebo Rodinného Klubu SŽ.
Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory