Súťaž pre stromáčikov: Jarná príroda | Strom života

Súťaž pre stromáčikov: Jarná príroda

Dátum
Od - do: 07/03/2019 - 10/04/2019


Príroda sa na jar prebúdza, všetko sa začína zelenať a pučať. Slniečko nám posiela svoje teplé lúče a my všetkými zmyslami môžeme vnímať prírodu okolo nás. Čo vidíte? Čo cítite, keď ste na jar vonku? Čoho sa dotýkate? Počujete niečo zaujímavé? Pozorujte prebúdzajúcu sa prírodu a vyhrajte pekné ceny. Uzávierka súťaže je 10.4.2019.

Zadanie súťaže:
Strom života vyhlasuje pre deti do 7 rokov, združené v Kluboch Stromu života, súťaž Jarná príroda. Zapojte sa aj vy prostredníctvom materskej školy, či Rodinného Klubu SŽ.

Skúste si v jarnej prírode na vašom dvore, blízkom parku alebo lúke nájsť nejaký zaujímavý objekt pozorovania. Môže to byť strom (vŕba), krík (zlatovka – zlatý dážď) alebo malá rastlinka (tulipán, narcis). Pozorujte daný objekt jeden až dva týždne. Zakresľujte alebo odfoťte ako sa vaša rastlina postupne prebúdza. Na konci urobte krátke vyhodnotenie.

Aké výstupy zaslať na hodnotenie? (prístupné iba pre členov)

Prajeme vám príjemný pobyt vonku a úspešnú spoluprácu v tíme.
Vaši stromáci

Ak chcete vedieť, aké súťaže vás do konca školského roka ešte čakajú, stiahnite si plagát súťaží.


Pre deti do 7 rokov, združené v Kluboch Stromu života, pripravujeme počas školského roka 8 pravidelných súťaží, pri ktorých si deti rozvíjajú kreativitu, motoriku a zároveň sa zážitkovou formou učia chrániť a spoznávať prírodu alebo svoje okolie. Súťaže vyhlasujeme na našej stránke každý mesiac – od septembra do mája, s výnimkou decembra. Zapojte sa aj vy prostredníctvom Klubu SŽ pri materskej škole alebo Rodinného Klubu SŽ.
Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory