Súťaž pre stromáčikov: Vianočné kúzlo | Strom života

Súťaž pre stromáčikov: Vianočné kúzlo

Dátum
Od - do: 05/11/2018 - 06/12/2018


Onedlho je tu predvianočný čas, ktorý sa neodmysliteľne spája s adventným vencom. Neteší nás, že každoročne je kvôli niekoľkým sviatočným dňom a vôni ihličia orezaných mnoho stromčekov. Ako by sme mohli byť k prírode viac priateľskí? Ukážte nám vaše riešenia a vyhrajte zaujímavé ceny. Uzávierka súťaže je 6. december 2018.


Tipy na eko-priateľské riešenia:
Adventný veniec si môžete vyrobiť z opadaných listov či z krásnych červených šípok, ktoré prepichnete v strede ihlou a navlečiete na nitku. Vkusný veniec môžete vytvoriť aj zo šišiek, či ohybných konárikov, ktoré nájdete na zemi a môžete ich spliesť v tvare kruhu a ozdobiť. Ďalšou možnosťou je využiť nepotrebný materiál, rôzne látky, rolky toaletného papiera alebo PET-fľaše, ktoré vhodne postriháte a vytvarujete z nich veniec.

Veniec môžete ozdobiť šiškami, zvončekmi z kartónov na vajíčka, ozdobami zo slamy alebo šúpolia, brmbolcami zo starých vĺn, anjelikmi z cestovín či vlastnoručne vyrobenými sviečkami alebo kahančekmi.

Veríme, že vašich nápadov je omnoho viac ako našich tipov. Už teraz sa veľmi tešíme na to, čím nás prekvapíte.

PREČÍTAJTE SI KOMPLETNÉ ZADANIE SÚŤAŽE (dostupné len pre prihlásených členov).

Ak chcete vedieť, aké súťaže vás do konca školského roka ešte čakajú, stiahnite si plagát súťaží.


Pre deti do 7 rokov, združené v Kluboch Stromu života, pripravujeme počas školského roka 8 pravidelných súťaží, pri ktorých si deti rozvíjajú kreativitu, motoriku a zároveň sa zážitkovou formou učia chrániť a spoznávať prírodu alebo svoje okolie. Súťaže vyhlasujeme na našej stránke každý mesiac – od septembra do mája, s výnimkou decembra. Zapojte sa aj vy prostredníctvom Klubu SŽ pri materskej škole alebo Rodinného Klubu SŽ.
Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory