Súťaž pre stromáčikov: Vtáčí obchod | Strom života

Súťaž pre stromáčikov: Vtáčí obchod

Dátum
Od - do: 09/01/2019 - 08/02/2019


Stromáčikovia ani v zime nelenia a starajú sa o vtáčiky, ktoré tu ostali s nami. Aby ich snaha nevyšla nazmar, je potrebné zhotoviť kŕmidlo, ktoré ochráni semiačka, oriešky a ostatné dobroty pred snehom a studeným vetrom. Máte nápad, z čoho by to šlo?.
Uzávierka súťaže je 8. február 2019.


Zadanie súťaže:
Strom života vyhlasuje pre deti do 7 rokov, združené v Kluboch Stromu života, súťaž Vtáčí obchod. Zapojte sa aj vy prostredníctvom materskej školy, či Rodinného Klubu SŽ.

Zmajstrujte spolu s dospelými drevený domček alebo sa popasujte s PET fľašou či tetrapakovým obalom a vyrobte z odpadového materiálu užitočnú vec. Rozhodnite sa, aké pomenovanie ponesie váš obchod. Názov môžete napísať priamo na kŕmidlo alebo ho zalaminovať a následne pripevniť.
Hotový vtáčí obchod umiestnite na bezpečné miesto, kde vtáčiky neohrozia mačky alebo iní predátori a naplňte ho tovarom. Nezabudnite sa o kŕmidlo starať, čistiť ho v ochranných rukaviciach, dopĺňať krmivo, všímať si, čo vtáčikom chutí najviac a naopak, čo sa nemíňa.

Aké výstupy zaslať na hodnotenie? (prístupné iba pre členov)

Ak chcete vedieť, aké súťaže vás do konca školského roka ešte čakajú, stiahnite si plagát súťaží.


Pre deti do 7 rokov, združené v Kluboch Stromu života, pripravujeme počas školského roka 8 pravidelných súťaží, pri ktorých si deti rozvíjajú kreativitu, motoriku a zároveň sa zážitkovou formou učia chrániť a spoznávať prírodu alebo svoje okolie. Súťaže vyhlasujeme na našej stránke každý mesiac – od septembra do mája, s výnimkou decembra. Zapojte sa aj vy prostredníctvom Klubu SŽ pri materskej škole alebo Rodinného Klubu SŽ.
Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory