Súťaž pre stromáčikov: Z lúky do knižky | Strom života

Súťaž pre stromáčikov: Z lúky do knižky

Dátum
Od - do: 06/05/2019 - 05/06/2019


Iste ste si všimli, že lúky, sady, parky aj záhrady sú už bohato zakvitnuté. Rastliny sú nielen krásne na pohľad, ale mnohé z nich majú aj liečivé účinky. Iné zas pridajú neopakovateľnú chuť vášmu jedlu. Poznáte niektoré? Naučte sa spoznávať bylinky rastúce vo vašom okolí a vyhrajte pekné ceny. Uzávierka súťaže je 5. jún 2019.


Zadanie súťaže:
Strom života vyhlasuje pre deti do 7 rokov, združené v Kluboch Stromu života, súťaž Z lúky do knižky. Zapojte sa aj vy prostredníctvom materskej školy, či Rodinného Klubu SŽ.

Spolu s dospelým sa poobzerajte po vašom okolí a nájdite liečivé rastliny alebo bylinky. Zistite, na čo sa používajú. Vylisujte ich a potom nakreslite alebo odfoťte. Ku každej bylinke pridajte krátky popis alebo recept, na čo sa dá použiť. Vytvoríte tak unikátnu knihu, ktorá vám poskytne mnoho cenných informácií o lúke a jej rastlinkách.

Aké výstupy zaslať na hodnotenie? (prístupné iba pre členov)

Prajeme vám príjemný pobyt v prírode.
Vaši stromáci


Pre deti do 7 rokov, združené v Kluboch Stromu života, pripravujeme počas školského roka 8 pravidelných súťaží, pri ktorých si deti rozvíjajú kreativitu, motoriku a zároveň sa zážitkovou formou učia chrániť a spoznávať prírodu alebo svoje okolie. Súťaže vyhlasujeme na našej stránke každý mesiac – od septembra do mája, s výnimkou decembra. Zapojte sa aj vy prostredníctvom Klubu SŽ pri materskej škole alebo Rodinného Klubu SŽ.
Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Komentáre

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory