Ponuka vzdelávacích programov a voľnočasových aktivít

Staňte sa aj vy súčasťou celoslovenskej organizácie, ktorá má takmer 40-ročnú históriu, viac ako 7000 členov a bohaté skúsenosti doma i na medzinárodnej úrovni. Pre deti, mládež, školy aj rodičov pripravujeme programy environmentálnej výchovy, ktoré neustále obnovujeme a rozširujeme o nové aktivity. Súčasťou sú aj aktivity zamerané na rozvoj tvorivosti, umeleckých, komunikačných a prezentačných zručností, ako aj projektového a systémového myslenia.

stromacikova mladez granty
STROMÁČIKOVIA
škôlky
MLADÍ STROMÁCI
školy
 GRANTY + 2%
dizajn verejného miesta

Ponuka vzdelávacích programov a voľnočasových aktivít pre deti a mládež je určená pre nasledovné cieľové skupiny:

1. deti predškolského veku “stromáčikov”

  • základný balík pre členov zdarma: elektronická verzia časopisu Stromáčik, pravidelné súťaže, elektronická verzia námetov na aktivity, informačné semináre pre Vedúcich Klubov, newsletter Stromovinky,
  • spoplatnené produkty: tlačená verzia časopis Stromáčik, tlačené námety na aktivity, hudobné CD, metodika pre rozvíjanie nadania a IQ dieťaťa, pexeso, omaľovánka, workshopy a konferencie pre Vedúcich Klubov,

2. deti a mládež školopovinného veku “mladých stromákov”

  • základný balík pre členov zdarma: elektronické knihy pre monitoring životného prostredia na SOMBIO.sk, elektronické učebnice a metodiky environmentálnej výchovy, časopis STROM, dve talentové súťaže (ENVI-Talent a TRIZ-Talent), pravidelné súťaže pre kolektívy, mobilná aplikácia EcoUP, informačné semináre pre Vedúcich Klubov, newsletter Stromoviny,
  • spoplatnené produkty: tlačená verzia učebníc a metodík environmentálnej výchovy, workshopy, odborné semináre a konferencie pre členov aj Vedúcich Klubov, kufrík mladého ekológa.

Pre obe cieľové skupiny je k dispozícii program malých grantov – Dizajn verejného miesta a možnosť využiť 2% z daní, ktoré Klub SŽ pri škole v prospech Stromu života získa (organizácia ich Klubu SŽ poskytne v plnej výške systémom refundácie).

Členský príspevok je 1,00 € za každého člena / rok, pričom niektorí členovia sú od príspevku oslobodení. Registrácia Klubu SŽ pri škole sa vykonáva elektronicky a pozostáva z 3 krokov.

* stredoškoláci môžu využiť napr. monitoring životného prostredia SOMBIO.sk, zapojiť sa do pravidelných súťaží pre kolektívy alebo sa môžu stať dobrovoľníkmi Stromu života.

“Sme radi, že ako jedna z mála organizácií na Slovensku môžeme poskytovať vzdelávacie programy vo všetkých regiónoch Slovenska. Okrem nesmierne pútavej práce je to pre nás aj záväzok – krok po kroku zlepšovať vzťah mladých ľudí k prírode, životnému prostrediu a zvyšovať ich citlivosť k miestu, v ktorom žijú. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pri plnení tohto záväzku pomáhajú. Ide najmä o našich Vedúcich Klubov, ktorí ako dobrovoľníci pracujú s deťmi a mládežou.”

Richard Weber
[email protected]

Zdieľajte Vaše skúsenosti s projektami a súťažami Stromu života alebo nám napíšte aj o ďalších aktivitách, ktoré v rámci svojho Klubu realizujete. Radi Vaše príspevky zverejníme. Článok spolu s fotografiami pošlite na e-mailovú [email protected] a my sa už postaráme o zvyšok.
Články o činnosti Klubov Stromu života uverejňujeme na stránke sombio.sk.

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory