Obľúbenú aktivitu plnú pozorovania, nových zážitkov a krásneho záveru si vychutnali ďalší Stromáci.
Tešíme sa, že takto môžeme privítať nový Klub, veríme, že spolu zažijeme skvelý rast a navzájom sa obohatíme. Ako z úvodu vyplýva - svoju činnosť začali grantom. Ak sa pýtate na jeho názov, úzko súvisí s názvom Klubu. Áno, išlo v ňom o motýle, a to nie hocijaké, ale rovno babôčky. Najprv sa členovia zoznámili s náplňou práce v Klube Stromu života a potom sa už venovali zbieraním vedomostí o motýľoch. Zažili výlet, kde pozorovali tieto nežné stvorenia a všetko svoje pozorovanie si zaznamenávali do denníka. Na akcii "Čaj s motýľom" si ich zasa vyobrazili umelecky. Keď ich zverenci vyrástli a prešli celým cyklom vývinu, vypustili ich do voľnej prírody na školskom dvore.
Ich aktivity pokračovali, sledovali motýle v ich okolí a zachytávali ich fotoaparátom. Naučili sa tak množstvo názvov rôznych druhov motýľov a ich rozlišovanie. Na záver si zorganizovali vernisáž fotografií a výtvarných prác, kde dokonca ocenili tie najhodnotnejšie.
„Všetky aktivity, na ktoré sme sa zamerali v našom projekte mali za cieľ podporovať aktívne trávenie voľného času, čo sa nám aj podarilo splniť. V čase konania projektu, v mesiacoch marec až jún, sme sa spolu s členmi klubu Babôčky stretávali na rôznych kreatívnych akciách, ktoré ich viedli k zamysleniu sa nad sebou samým, fungovaním prírody a postupnému spoznávaniu biologického cyklu motýľov. Už od prvých dní, kedy sa k nám dostali živé húseničky, členovia klubu aktívne zapisovali a pozorovali postupný vývoj týchto unikátnych stvorení. Pre všetkých to bol zážitok, na ktorý budú spomínať celý život. V deň oficiálneho vypustenia motýľov do voľnej prírody, nám bolo dopriate krásne počasie, ktoré sme využili vyučovacou hodinou strávenou v areáli školy. Deti si tak mohli motýle obzerať z blízka, dovoliť im pristáť na prste a sledovať ich v ich prirodzenom prostredí," podelili sa s nami so zážitkami v správe. No a nám neostáva iné, len im popriať veľa ďalších krásnych stromáckych aktivít.