Veveričky si vyskúšali viacero zaujímavých aktivít vonku.
V Doľanoch sa rozhodli členovia Klubu Stromu života spoznať svet okolo seba a pričiniť sa aktívne o jeho skrášlenie.
Ako postupovali? Zadovážili si potrebné pomôcky i náčinie a dali sa do práce. Pozorovaním hmyzu pomocou lúp a nahliadačov si rozšírili svoje poznatky o jeho životnom cykle. Prostredníctvom pohybu a oddychu v lese a vo viniciach podporili u detí zdravý telesný a duševný vývoj. Ukázali, že je to prostredie, kde sa dá tráviť mnoho zmysluplne využitého času. Popri tom v rámci oddychu využili karimatky, vďaka ktorým si aj tu mohli oddýchnuť a na nich relaxovať.
Samozrejme, budovali svoju komunitu a získali množstvo zážitkov i spomienok, ako sa mali v prírode. Rozvíjali aj svoje enviromentálne povedomie a zodpovedné správanie voči životnému prostrediu. No a v neposlednom rade napríklad sadením do záhonov sa deti učili spoznávať rastliny prirodzenou cestou a starať sa o ne.
„Deň Zeme sme oslávili zbieraním odpadkov v lese a triedením odpadu - plasty a papier. Deti sa nevedeli dočkať kedy môžu priloži ruku k dielu a spoločne ísť urobiť dobrý skutok do prírody. Hneď po príchode si nasadili rukavice a išli zbierať odpad. Neverili sme vlastným očiam, koľko sme ho našli. Po príchode do škôlky sme sa v kruhu porozprávali o tom, čo všetko sme našli a ako veľmi je dôležité starať sa o prírodu. Dospeli sme k záveru, že ak deti vyrastú, nikdy sa nestanú takými ľuďmi, ktorí neustále znečisťujú prírodu, práve naopak. Nazbieraný odpad sme si spoločne vytriedili do košov,"potešili nás a istotne aj vás.
Prajeme im veľa krásnych spoločných zážitkov a veríme, že sa im príroda, o ktorú sa starajú, odmení.